Menu

Pan Tramen

Wyobraź sobie, że jesteś martwy. A teraz uśmiechnij się.

Naga Marilyn Monroe na 6 tygodni przed śmiercią

tramen

Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego zdjęcia. Zrobił je Bert Stern, na 6 tygodni przed śmiercią Marilyn Monroe. Ten charakterystyczny krzyżyk, którym fotograf odznaczył zdjęcie, które chce wyrzucić... niesamowita symbolika. 

Wydawnictwo Taschen wydało właśnie  limitowany album - tylko 1962 sztuk (Marilyn zmarła w 1962 roku). Cena jednego egzemplarza - 1000 dolarów.

Marilyn co jakiś czas powraca na łamy mojego bloga. Jest w niej (i w jej śmierci) coś niesamowitego... A tutaj mozecie zobaczyć "żywą" Marilyn: http://www.theshopatbluebird.com/wp/wp-content/uploads/2011/11/normajean1fgdddj1.gif

Pan Tramen

 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • stradovius

  Na 6 tyg. przed zabójstwem, bądźmy konkretni.

 • Gość: [Pan Tramen] *.dynamic.chello.pl

  Ooo, widze, STRADOVIUS, ze jesteś z tych, którzy wierzą w teorię zabójstwa... Powiem szczerze, ze ja trochę też... ;) ale nie mówię głośno, zeby panowie w garniturach i ciemnych okularach mnie nie namierzyli. p.s. ale swoja drogą to całe zamieszanie w politykę... zabójsto - to możliwe. A co sądzisz o zdjeciu?

 • stradovius

  Ja jestem fanem Marilyn od dość wczesnego dzieciństwa, kiedy oglądałem filmy z jej udziałem i beznadziejnie się w niej zakochałem. Pierwsza miłość nie rdzewieje, więc Marilyn podoba mi się na każdym zdjęciu. Jeśli natomiast pytasz o symbolikę zdjęcia to robi wrażenie.

  Co do zabójstwa to nie teoria, to fakt historyczny. Skrzętnie przez lata ukrywany, wyśmiewany, bagatelizowany; mamy jednak za dużo poszlak by na poważnie wątpić w taki scenariusz :(

 • nszo-ci

  Kupiłam niedawno Metamorfozy ze zdjęciami MM-piękne.
  O tym albumie też czytałam

 • Gość: [Pan Tramen] *.dynamic.chello.pl

  STRADOVIUS: myslałem, ze jednak to było samobójstwo... musze poczytać, byc moze coś przeoczyłem. Ale podobni jak Ty - uwielbiam ją! A wiesz, że mają być (a moze już są), Jej perfumy? :)

  NSZO-CI: ach, gdyby miec tysiac dolarów... :) widziałem na merlinie za 3999 zł. A cóż to za METAMORFOZY ze zdjeciami MM? Zdradzisz?

 • nszo-ci

  Metamorfozy

 • Gość: [Pan Tramen] *.dynamic.chello.pl

  NSZO-CI, dziękuję, że pamietałaś... :) Pan Tramen

© Pan Tramen
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci