Pan Tramen

Wpisy

 • poniedziałek, 31 grudnia 2012
  • Pora umierać w Sylwestra!

   (uwaga, tylko dla miłośników absurdalnego humoru)!

   +++

   Zachowałem ten "funeralny kwiatek" specjalnie na dzisiajszą, sylwestrową noc, licząc się z tym, że wielu jutro "zaliczy zgon" ;) Zerknijcie na zdjęcie:

   00:35 - film "Pora umierać"

   02:20 - zakończenie programu.

   I teraz puenta oraz (m)orał:

   STARY ROK oraz NASZE ŻYCIE są jak program telewizyjny (werble!). Kiedyś się kończą!

   Ale możemy być spokojni, bo następnego dnia odrodzimy się... przy TELEWIZJI ŚNIADANIOWEJ. 

   +++ 

   Pan Tramen 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 grudnia 2012 19:06
  • Szymon Majewski boi się śmierci?

   W tekście o Szymonie Majewskim (Newsweek nr 50/2012), jeden z jego przyjaciół powiedział:

   "Dowcip kończy się dla niego tam, gdzie zaczyna się śmierć".

   Cóż, po pierwsze: cieszę się, że zostaje mi jakieś małe poletko do uprawiania (dla niektórych to prawdziwe pole minowe). Po drugie: W swoich programach satyrycznych Szymon Majewski ładnie odsłaniał obłudę świata polityki i piętnował głupotę w show-biznesie. Mógłby odkryć w sobie nowe pokłady energii i pomysłów (których mu nie brakuje), gdyby przeszedł na „ciemną stronę humoru” ;) Panie Szymonie, odwagi! Swoimi żartami nikogo Pan nie zabija. No, chyba że liczyć Pańskich anty-fanów, którzy umierali słysząc „suchary gorsze niż u Strasburgera”. No ale, do cholery, satyryk to nie Papież, nie przemawia do całej ludzkości, nie musi ważyć każdego słowa dla potomnych (chociaz i Papieżowi zdarza się powiedzieć coś, co później cytują satyrycy, np.: "witam Was ciule" ;)  

   Pan Tramen

   p.s. trzymam kciuki za powrót do branży tego „wulkanu pomysłów”! Chciałbym zobaczyć jakiś skecz Szymona Majewskiego, w którym występuje pani Śmierć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 grudnia 2012 08:35
  • Z Galerii Pana Tramena

   Odrestaurowany rysunek z mojej galerii :)

   Zapraszam!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 grudnia 2012 08:29
 • niedziela, 30 grudnia 2012
  • Funeralny sylwester: 2009, 2010, 2011 i...

   Postanowiłem sprawdzić, jakie funeralne wpisy pojawiały się na moim blogu w ubiegłych latach tuż przed Sylwestrem. Zapraszam na krótki przegląd:

   ROK 2009:

   Za oknem (nie) ciepło, (nie) biało i (nie) zima, więc żeby Wam się milej zrobiło, przedstawiam zdjęcie z wakacji, z gorącej Turcji. Mężczyzna został zakopany przez swoich kolegów i wygląda to, jakby mu głowa z grobu wystawała (obrazek powyżej) Może chcieli poddać go mumifikacji? (Egipcjanie mumifikowali zwłoki suchym i gorącym piaskiem).

   ROK 2010:

   Jaki powinien być funeralny Sylwester? :) Powinien odbywać się pod ziemią, powinno być dużo robaków i... DISCO! Oto dowód, że życie pod ziemią nie musi być straszne. A wręcz przeciwnie. Na dzisiejszą noc polecam "Disco robaczki"! Zobaczcie (...) I jeszcze zapowiedziano nowego, polskiego film „Jak się pozbyć cellulitu”. Zaintrygowały mnie plakaty, na których widać wykopany grób i łopatę (obrazek powyżej).

   ROK 2011:

   Utwór, który sprawi, że będziesz cudownie bawił się przez całą, sylwestrową noc (albo nie ;). Rzecz dotyczy "hitu" z nurtu disco necro polo pod tytułem "Córka Grabarza". Cudowny kontrast: weselny dźwięk klawiszy i do tego słowa "Jak tu ciemno, jak tu głucho, jak ponuro, zwały ziemi z każdej strony gniotą mnie (...) czemu ty dręczysz mnie, córko grabarza (...) jak Twój ojciec sypał ziemie na mój grób". Oryginał, nagrany ponad 30 lat temu w studio nagrań radiowej Trójki brzmi  znacznie lepiej. Polecam. Być może obie piosenki zagoszczą dzisiaj na Waszych, sylwestrowych parkietach (piosenki pod wpisem).

   p.s. tak dzisiaj rano wyglądał mój komputer (oklejony "grobikami"). Dlaczego? Ponieważ zmieniam miejsce pracy. Koledzy, znając moje funeralne upodobania, przygotowali mi godne odejście, łącznie z klepsydrą... :) (obrazek powyżej - dzięki, Kuba).

   ROK 2012:

   Dobrej zabawy! :)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Funeralny sylwester: 2009, 2010, 2011 i...”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 grudnia 2012 12:04
 • piątek, 28 grudnia 2012
 • czwartek, 27 grudnia 2012
  • Śmierć na podium

   Śmierć szła, szła, szła, aż weszła... na podium! I zajęła pierwsze miejsce na Video Game Awards. "The Walking Dead" ze studia Telltale Games została grą roku 2012. Słyszeliście o niej? To przygodówka z zombie w roli głównej. Niesamowita jest tam historia zwykłych ludzi, którzy nagle znaleźli się w sytuacji ekstremalnej. Niesamowity jest klimat, sterowanie, podejmowanie decyzji...  Polecam.

   Pan Tramen

   p.s. mówi się, że gry to przyszłość rozrywki... Wydaje mi się, że dobra gra to nie tylko rozrywka - gra może być jak książka, film, przedstawienie teatralne. Dobra gra może pobudzić wyobraźnię, skłonić do myślenia, zainspirować. Minęły już czasy, kiedy o grach mówiło się tylko jako o elektronicznej zabawce dla dzieci. Teraz nalezy czekać na Dostojewskiego gier...        

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 grudnia 2012 17:31
  • Alternatywny Kalendarz 2013 z Gróbciem

   Kalendarz Majów skończył się, ale za to zaczął się KALENDARZ GRÓBCIA :)

   Zobaczcie alternatywny kalendarz na rok 2013. W roli głównej ożywiony, animowany Gróbcio! Każdy dzień ma swoją "funeralną sentencję", którą możecie zmienić lub dopisać kilka słów od siebie, kiedy będziecie wysyłali do znajomych Noworoczne Życzenia :)

   Dobrej zabawy! Pan Tramen

    Link do kalendarza: http://apps.facebook.com/kalendarz-grobcia/

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 grudnia 2012 14:29
  • Już po świętach, czas do szkoły

   Redaktor Marcin Janik w brutalny, funeralny sposób przypomina wszystkim uczniom i studentom, że skończyły się już święta i czas do szkoły, na zajęcia. Ale głowa do góry, już niedługo kolejna przerwa świąteczno-sylwestrowa, a w lutym, o ile dobrze pamiętam, ferie...

   Pan Tramen

   p.s. swoją drogą rzeczywiście sala wykładowa, na której studenci/uczniowie piszą klasówkę, gdzie panuje martwa cisza a śmierć-nauczyciel przechadza się alejkami, przypomina nekropolię ;)  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 grudnia 2012 14:00
 • poniedziałek, 24 grudnia 2012
 • sobota, 22 grudnia 2012

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny