Pan Tramen

Wpisy

 • piątek, 30 marca 2012
  • ALicja nie żyje czyli gry funeralne

   Nasza korespondentra z Austrii KUDUATA podesłała link do funeralnej gry. Kliknij: ALICE IS DEAD.  Wygląda niesamowicie. I ten klimat retro...

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   piątek, 30 marca 2012 06:23
  • ZWŁOKO-POLSCY

   To nie jest tytuł nowego, polskiego serialu ani nowa akcja ze śmiercią fikcyjnej, serialowej postaci. To tytuł książki, która przypadkowo wpadła w moje ręce w Empiku (który ostatnio jakiś taki funeralny się zrobił - czytaj TUTAJ).

   A więc kim są ZWŁOKOPOLSCY, Marcina Pałasza? Info Wydawcy:

   "Tajemnicza rodzina Kovvalskich od setek lat ścigana jest po świecie przez nieustępliwych wrogów. Gdy Kovvalscy osiedlają się w małym miasteczku nieopodal Wrocławia, zaczynają dziać się dziwne rzeczy: pościgi, nocne najścia... Paranormalne zdolności Kovvalskich oraz mrocznej istoty zwanej Gerardem powoli przestają wystarczać. Co ma z tym wszystkim wspólnego zwariowana zakonnica, siejąca postrach swoim przedpotopowym automobilem? Gdy zaś do akcji włącza się Ferdynand - zwany pieszczotliwie i nie bez powodu Szkodnikiem - sprawy nabierają już po prostu zabójczego tempa!".

   U lala ;)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   piątek, 30 marca 2012 05:40
 • czwartek, 29 marca 2012
 • wtorek, 27 marca 2012
 • poniedziałek, 26 marca 2012
  • Cytaty o śmierci

   Czytelniczka mojego bloga FARIDA82 jakis czas temu podesłała ciekawe cytaty z, jak zrozumiałem, książki Roberta Fulghuma "Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu":   

   "Wierzę, że wyobraźnia jest mocniejsza niż wiedza, że mit jest mocniejszy niż historia, że to, o czym się marzy ma większą moc niż fakty, że nadzieja zawsze triumfuje nad doświadczeniem, że śmiech jest jedynym lekarstwem na cierpienie. Wierzę też, że miłość jest mocniejsza niż śmierć"

   i jeszcze jedno:

   "Kryje się w tym straszna, a zarazem cudowna prawda. Mianowicie, że wszystko żyje tylko wtedy, jeżeli coś innego zginie. Nie ma życia, nie ma śmierci. Nie ma wyjątków, wszystko musi kiedyś przyjść i kiedyś odejść. Ludzie. Lata. Idee. Wszystko. Koło się toczy i stare staje się pożywieniem tego co nowe".

   Farida82, dziękuję!

   Pan Tramen

   p.s. a mail do mnie jest już na stałe umieszczony tutaj, na blogu, w górnym, prawym rogu :)

   foto wykopał w sieci Marcin Janik.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 marca 2012 20:10
  • Klocki Lego i śmierć

   Klocki Lego i Pani Śmierć - czasem ich ścieżki krzyżują się. Spójrzcie na zdjęcie powyżej i przeczytajcie mój stary wpis o grze Harry Potter TUTAJ. Poniżej możecie zobaczyć "obóz koncentracyjny Lego" czyli akcję artystyczną Zbigniewa Libery oraz zestaw Lego do budowy własnego grobu, który wykonałem w pewne piękne, jesienne popołudnie... ;)

   Pan Tramen

   p.s. zdjęcia wykopali z sieci: Marcin Janik i Kasia Janowicz.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 marca 2012 19:58
  • Korespondencja z Austrii

    Nasza korespondentra z Austrii KUDUATA podesłała niezwykłego newsa...

   Lokalne radio Galaxy w niemieckiej miejscowości o romantycznej nazwie Aschaffenburg, ogłosiło rok temu konkurs na: „słowa, które miałyby być Twoimi ostatnimi”. Wygraną był... oczywiście pogrzeb, a dokładniej  ubezpieczenie pogrzebowe w wysokości 3 000 euro, na nazwisko wygranego (wygranej nie można było odstąpić komuś innemu).

   Pojawiły się oczywiście głosy oburzenia. Szef jakiegoś tam związku od reklamy stwierdził: "Reklama powinna budzić nie tylko zainteresowanie, ale i sympatię. Uważam, że uczucia wielu ludzi zostały urażone..." Inni przedsiębiorcy pogrzebowi z okolicy, wkurzeni powodzeniem akcji, wytoczyli radiu galaxy proces, twierdząc, że ze śmierci nie można sobie robić jaj, a ich branża jest najpoważniejszą na świecie Sąd jednak stwierdził, że od dobrego smaku oraz granic przyzwoitości są inni, a tym czasem do rozgłośni przysłano 600 zgłoszeń!

   Na marginesie: cała historia to kopia innego konkursu z radia GRAZ z Austrii, które przeprowadziło podobną akcję dwa lata wcześniej... Jak widać, dobre pomysły nie umierają. Nigdy!

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 marca 2012 19:24
 • niedziela, 25 marca 2012

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny