Pan Tramen

Wpisy

 • piątek, 30 kwietnia 2010
 • wtorek, 27 kwietnia 2010
  • Wy piszecie, ja czytam :)

   Tym razem role odwróciły się. Dostałem kilka fajnych rzeczy od Was do pokazania na blogu. To bardzo miłe. Lubię to. Chyba zacznę wręczać Złote Łopatki dla czytelników :)

   Od Olgi dostałem zdjęcia z podróży do Berlina. Zakład pogrzebowego na ulicy Torstrasse wygląda jak "cekinowy pogrzeb", pisze Olga, w stylu Lady Gaga :) przepiękne. Lady Gaga pojawiła się już na tramenie, ze swoją najnowszą piosenką i baaaardzo funeralnym początkiem teledysku (przypomnę go jeszcze raz na koneic tego wpisu). Danke, Olga!  

   W sieci, na digarcie zaistniała galeria KOSTa, czyli rysownika, który co tydzień, tuż przed weekendem, prezentuje swoje "pluszakowane" śmierci. Uwielbiam Jego rysunki! Zapraszam:

   http://stakost.digart.pl/digarty/

   Natomiast Krzysiek Tańcula znalazł na stronie http://parzyszek.blox.pl/2010/04/Media-w-kupie.html zdjęcie, obrazujące "śmierć żłtych książek" adresowych na rzecz internetu (Szwecja). Dzięki, Krzysiek!

   Z radością witam nowych czytelników tramena :) macham Wam łopatą na przywitanie i posypuję glebą.

   A na zakończenie dzisiejszego wpisu, obiecany teledysk lady gaga.

   Zwróccie uwagę na początek a'la zmartwychwstanie :)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 kwietnia 2010 22:02
 • poniedziałek, 26 kwietnia 2010
  • Między kreskówką, filmem a śmiercia

   Mgregor w komentarzu do poprzedniego wpisu zauważył, że kreskówka "Mroczne przygody Billego i Mandy" czerpie garściami / inspiracjami z filmu "Szalona wyprawa Billa i Teda (Bill i Ted's Bogus Journey". Coś w tym jest, a wszystko to za sprawą ŚMIERCI, która pojawia sie w każdym z tych filmów - Śmierc jest jednym z głównych bohaterów. W obu przypadkach jednak pokazana humorystycznie, a wręcz absurdalnie. Oto treść filmu o Billu i Tedzie (w jednej z głównych ról zagrał młodziutki Keanu Reeves):    

   "Roboty sobowtóry wysłane z przyszłości zabijają Billa i Teda, aby zmienić przyszłość i nie dopuścić do stworzenia ich muzyki. Przyjaciele trafiają do piekła, ale spotykają tam Śmierć, który zgadza się z nimi zagrać o ich życie. Przegrywa coś około 6 razy, w tym w statki. Zgodnie z umową prowadzi ich do nieba, gdzie Bóg daje im do pomocy największego wynalazcę wszechświata - Wporzo. Z jego pomocą Bill i Ted konstruują dobre roboty, które pokonują złe. Szybka podróż w czasie na naukę gry i zespół Dzikie Ogiery wysyła swoje przesłanie w świat".

   Film "głupiutki", trzeba przyznać, ale nie brak mu uroku. Mam wrażenie, że to "pierwowzór" współczesnych filmów w stylu "Stary, gdzie moja bryka". Ale najfajniejsza jest w tym wszystkim śmierć, niezdarna, zabawna, zagubiona. To właśnie ona dodaje mocy całemu filmowi. Na dzisiejszy wieczór zaplanowałem sobie ponowne spotkanie z Billim, Tedem i Śmiercią. Przypomnę sobie... a jutro zreferuję Wam wrażenia "po latach":) A dzisiaj fragmenty ze skarbnicy Youtuba.

   Pan Tramen

   p.s. dzięki mgregor!

          

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 kwietnia 2010 09:47
 • niedziela, 25 kwietnia 2010
  • Śmierć w kreskówkach

   Co powiecie na taką oto historię:

   "W dniu dziesiątych urodzin chomika należącego do Billy'ego po solenizanta przychodzi Śmierć. Dwójka uczniów szkoły podstawowej Billy i Mandy, nie boi się jej, co więcej, nie pozwala zabrać małego ulubieńca. Postanawiają urządzić zawody, których zwycięzca zatrzyma chomika. Śmierć zgadza się, że jeśli przegra, zostanie przyjacielem dwójki dzieci. Dzięki fortelowi Mandy udaje się wygrać pojedynek i Śmierć musi od tej pory służyć jej i Billy'emu". To treść kreskówki - chyba - dla - dzieci. Bajka emitowana jest na Cartonn Network.

           

   Obejrzałem kilka odcinków. Mało straszne, za to moralizatorskie i odjechane... Zerknijcie na odcinek z zakonnicami :) nie zaciągajcie sie liściem przy tym, bo nigdy nie wrócicie ;) A...

   Jeszcze jeden odcinek. Animowany eros i tanatos :) A czy pamiętacie...

   ... a tak na marginesie, pamiętacie, który bohater z SOUTH PARK notorycznie ginął w każdym odcinku? Kenny? Śmierć w wydaniu rysunkowo-animowanym...  

   ... w przypadku Mrocznych Przygód Billiego i Mandy oraz ich przyjaciela Ponurego (Żniwiarza) jest niesamowita. Przynajmniej dla mnie. Niby ten sposób rysowania, ten humor ograny juz po tysiąc razy, czego nie lubię... ale jednak obecność kościotrupa w czarnym płaszczu zmienia odbiór. Ogranym grypsom nadaje nieco inne, głębsze znaczenie. Ciekawe. Mój synek, patrząc mi przez ramię, kiedy oglądałem Mroczne Przygody, stwierdził że "ten serial jest bardziej śmieszny i bardziej straszny". No właśnie :) ten serial jest po prostu BARDZIEJ. Dzięki obecności śmierci...

   Pan Tramen   

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Śmierć w kreskówkach”
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 kwietnia 2010 10:34
 • sobota, 24 kwietnia 2010
 • piątek, 23 kwietnia 2010
 • środa, 21 kwietnia 2010
  • Co zabija...

   Zapraszam na stronę: http://predkosczabija.pl/

   Naprawdę polecam krótki film - spot na stronie głównej. Z cmentarzem i GPSem w roli głównej. A poniżej cztery odsłony bannera, którego upolowałem w sieci :)

   Fajna, mocna i mądra akcja! Funeralne klimaty w dobrej sprawie wykorzystane.

   Pan Tramen

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   środa, 21 kwietnia 2010 21:43
  • Trumny na allegro

   Z czystej ciekawości wpisałem na Allegro hasło TRUMNA. Otrzymałem ciekawe wyniki:

   - gothic torebka trumna (emo vampire) - z dostawą 52 zł. Wow! :)

   - znaczek z trumną Kennedyego - 6,99 zł. To ciekawostka!

   - książki sensacyjne np. "Trumna wyściełana płuszem" - za 9.50 zł. No...

   - polerka trumna romb wygładzająca (chyba pazury :) za 11,99 zł. Wszystkie ceny z dostawą!

   - "azjatycki" horror "Trumna" za niecałe 30 zł. Nawet zaciekawił...

   - popielniczka/trumna za 17 zł (10 za trumne, 7 za dostawę),

   - i trumna/szkatułka za 107 zł.

   Prawdziwych trumien nie znalazłem. A szkoda ;)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   środa, 21 kwietnia 2010 21:26
 • wtorek, 20 kwietnia 2010
  • Zabić sima!

   Pamiętacie pierwszą część gry SIMS? Można było w niej wybudować dom bez toalety i patrzeć, jak simowe ludziki męczą się... Bestialstwo, prawda? Tylko że każdy to robił :) można było zrobić gorszą rzecz, np. wybudować basen bez wyjścia a następnie umieścić w nim naszego ludzika. I czekać, aż umrze. Można było także wybudować dom bez drzwi... W kolejnych odsłonach gry twórcy dopracowali efekt umierania. Po śmierci ludzika przychodzi Pani Śmierć, dzwoni przez telefon komórkowy i zabiera duszę, zostawiając nagrobek. Zapraszam na film, który znalazłem na youtube, pokazujących śmierć sima :) tylko dla ludzi o...

   Pan Tramen

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 kwietnia 2010 06:58

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny