Pan Tramen

Wpisy

 • poniedziałek, 29 czerwca 2015
  • Pani Śmierć promuje grę!

    

   z_gierkhyyy

    

   Pani Śmierć wzięła trochę rzeczy na kredyt (golarkę, pralkę, lodówkę i lokówkę) no i... musi to jakoś spłacać ;) Dlatego zdecydowała się wystąpił w reklamie jako SANTA MUERTE. No cóż, rozumiem, że trzeba z czegoś żyć, ale... jakoś straciłem dla niej szacunek. Mroczna Pani sprzedała się! ;)

   Pan Tramen

   ***

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:58
  • Dziura - powrót

   Funeralnego serialu brazylijskiego ciąg dalszy. Minął już ponad miesiąc, odkąd odkryłem DZIURĘ W CHODNIKU (czytaj TUTAJ).

   Co się zmieniło? Dziura... ZAMASKOWAŁA SIĘ! ;) Nikt jej nie zakopał, nie naprawił, nie zabezpieczył. Pojawiła się za to pokaźna gałązka... A może tam zaczyna rosnąc drzewo? ;) czyżby Pani Przyroda, wraz z nadejściem lata, przejęła kontrolę nad tym, nad czym ludzie zapanować nie potrafią?  

   Ciąg dalszy nastąpi...

   Pan Tramen

   *** 

   TRAMEN_dziura_rocznica

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:55
  • Poezja nie umarła!

   W dobie elektronicznych książek i dotykowych smartfonów wydaje się, że nikt już poezji nie tyka (poezja nie łapie Wi-Fi). Ile razy słyszałem, że poezja umarła! A jednak - oto dowód (z lotu ptaka czy innej przelatującej muzy), że POEZJA ŻYJE. Wyszła na ulicę. Zabawia przechodniów. I nawet zarabia na siebie.

   Pan Poeta, czytający na głos swoje wiersze, wzbudził mój zachwyt - brawo za odwagę! Poezja - niech żyje!

   Pan Tramen  

   p.s. z tego miejsca zacytuję funeralny wierszyk, który napisałem dawno, dawno temu:

   ***

   CZŁOWIEK KOLORU MARNEGO

   WSZEDŁ DO NIEPOKOJU

   ZGINĄŁ ŚMIERCIĄ TRAGICZNĄ

   PRZYSYPANY LAWINĄ SKARPETEK

    

   Pan Tramen

   ***

   pan_poetaa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:50
 • wtorek, 23 czerwca 2015
  • Pamiątki z Auschwitz!

   breloczkiii

    

   W krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK niezwykła, poruszająca wystawa. Obok obrazów Andy Warhola i Gender w sztuce, można zobaczyć teraz także ekspozycję "Doświadczenie Auschitz". A na niej... pamiątki z Auschwitz!

   Instalacja Agaty Siwek porusza i szokuje. Artystka "wyprodukowała" gadżety, które nawiązują do obozu śmierci i motywów funeralnych: talerze i breloczki z trupią czaszką oraz napisem: ARBEIT MACHT FREI, maskotki i koszule w biało-niebieskie pasy... 

   Przez chwilę patrzyłem na te elementy, jakby to było coś normalnego - ot, breloczek, talerz, koszulka. Jak w każdym muzeum. Ale po chwili dotarło do mnie, jak bardzo to jest absurdalne i niepokojące.

   Czytamy:

   "Artystka wyprodukowała gadżety obozowe, stawiając tym samym pytanie, czy współcześnie nie zaczynamy traktować Auschwitz wyłącznie jako jednego z muzeów, które należy odwiedzić? Komercyjny charakter przedmiotów podkreślają przyczepione do nich metka i cena. Różnorodność oferty wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku. (...) Komercjalizacja motywów zaczerpniętej z obozowej rzeczywistości jest ironiczna monumentalizacja problemu. Dowodzi, że nie ma miejsc, które mogłyby zostać uchronione od pragnienia zarobku; że nie ma miejsc, w których naturalnym odruchem zwiedzającego byłaby niechęć do zakupu pamiątki, wynikająca z obawy przed profanacją pamięci przeszłości".

   ***

   Ostatnio słyszałem w radio, że w obozach zagłady mają wprowadzić zakaz... uśmiechania się do zdjęć!

   Na tej samej wystawie możecie zobaczyć niezwykłe / niepokojące zdjęcie (poniżej) - artystka Sarah Schonfeld, urodzona w Berlinie, córka katoliczki i żyda, w poszukiwaniu własnej tożsamości, pojechała do Auschwitz, gdzie zrobiła sobie to, na pozór, beztroskie, turystyczne zdjęcie, tuż pod drutami kolczastymi...

   Bardzo polecam wystawę w krakowskim MOCAK-u!

   Pan Tramen

   *** 

   IMG_3279

   *** 

    

   IMG_3267

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Pamiątki z Auschwitz!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 czerwca 2015 17:43
  • Dziura żyje, ma się dobrze!

   IMG_3292

   Pamiętacie mój wpis o DZIURZE w chodniku?

   czytaj TUTAJ: http://tramen.blox.pl/2015/06/Historia-pewnej-dziury-czyli-miesiac-pod-ziemia.html

   Otóż informuję Was, że od momentu odkrycia przeze mnie dziury, niewiele się zmieniło, a mija właśnie miesiąc! Dziura ma się dobrze. Rośnie zdrowo i pogłębia się. Barierki chroniące elegancko leżą sobie od kilku dni w dziurze. Wezwana straż miejska niewiele zdziałała. No cóż, obserwujemy dalej :)

   Pan Tramen

   ***

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 czerwca 2015 17:42
 • poniedziałek, 22 czerwca 2015
 • piątek, 19 czerwca 2015
 • czwartek, 18 czerwca 2015
  • Funeral fashion na lato

   Fajna sprawa dla blogerów modowych - kilka sposobów jak ze zwykłej koszulki zrobić fajny T-shirt! Wśród propozycji znalazły się funeralne perełki: kilka dziurek i już mamy CZASZKĘ. Fajne, proste, pomysłowe. Polecam na lato.

   Teksty i źródła obrazków:

   zapytaj.onet.pl

   nickax

   Pan Tramen

   ***

   tumblr_ltxm9zBuT11qixjzno1_500_large

   1533271__collage_lookbook20Kopie_large

   ***

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 czerwca 2015 11:21
  • Jak skutecznie i bezboleśnie się (nie!) zabić.

   Świetna, świetna, świetna akcja! 

   Przeczytałem właśnie na marketing-news.pl (cytat):

   ***

   "W grudniu 2014 r. na blogu Stay Fly pojawił się tekst „Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?”. Wbrew tytułowi nie zawierał on przepisu na odebranie sobie życia, lecz numery telefonów, pod którymi można otrzymać pomoc, będąc w dołku emocjonalnym. Autor zachęca blogosferę do włączenia się w działania przeciwdziałające samobójstwom. 

   Od czasu zamieszczenia wpisu co miesiąc na bloga trafiają 4 tys. potencjalnych samobójców. Autor wpisu zaczął więc namawiać do zaspamowania wyszukiwarki Google na hasło „jak popełnić samobójstwo” tekstami, w których internauci znajdą iskrę nadziei. 

   – Jeśli osoba myśląca o odebraniu sobie życia na pierwszych dziesięciu stronach wyników wyszukiwań znajdzie linki z numerami telefonów do pogotowia psychologicznego, pod którymi może uzyskać pomoc, to jest bardzo duża szansa, że z nich skorzysta – pisze autor Stay Fly – bloga o życiu w mieście.

   Można przyłączyć się do akcji, wykonując 4 kroki:

   • Zatytułować wpis „Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?” lub „Jak skutecznie i bezboleśnie się zabić?” bądź jakąś kombinacją tych tytułów.
   • Użyć we wpisie wielokrotnie takich fraz jak „samobójstwo”, „zabić się”, „odebrać sobie życie” oraz ich kombinacji lub pochodnych.
   • Umieścić we wpisie pozytywne treści, niosące nadzieję i dające wiarę, że nie ma problemu, z którym nie można sobie poradzić, a samobójstwo nie jest rozwiązaniem.
   • Zachęcić czytelnika, by zamiast planować samobójstwo, zadzwonił pod jeden numerów, gdzie otrzyma fachową pomoc i dalsze wsparcie.

   ***

   Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego pomysłu! ŚMIERĆ pomaga ŻYĆ! Genialne! 

   Pan Tramen

   tramen_blogga

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 czerwca 2015 00:25
 • niedziela, 14 czerwca 2015
  • Historia pewnej dziury czyli miesiąc pod ziemią

   Jako miłośnik historii funeranych, interesuje mnie wszystko, co jest związane z naszą ukochaną Matką Ziemią: łopaty, cmentarze, trumny i... dziury w ziemi! To ostatnie jakoś często pojawia się ostatnio w moich wpisach. Opowiem Wam dzisiaj historię pewnej dziury. Ale najpierw zobaczcie wcześniejsze, dziurawe wpisy :)

   Pan Tramen

   ***

   Historia dziur:

   Dziura przystankowa - czytaj TUTAJ.

   Dziura przed szkoła czytaj TUTAJ. 

   Dziura Prezydenta - czytaj TUTAJ.

   Dziura NFZ - czytaj TUTAJ.

   Dziura w Łodzi - czytaj TUTAJ.

   ***

   SPOTKANIE PIERWSZE

   Tę dziurę spotkałem pierwszy raz prawie miesiąc temu, pod koniec maja. Chodnik zapadł się a oznaczenia, ostrzegające o dziurze w ziemi, zapadły się pod ziemię razem z nim (ze wstydu?). Pstryknąłem fotkę i poszedłem dalej... 

   Dziurkaa100

   Dziurkaa200

    ***

   SPOTKANIE DRUGIE

   Kilka dni później znów mijałem znajomą dziurę. Ktoś wyraźnie zajął się nią i... nie, oczywiście nie zreperował chodnika ani nie zakopał dziury. Jedynie poprawił jedno z ostrzeżeń. Może nikt wieczorem nie wpadnie do dołka...

   dziura_300

   dziura_400

   ***

   SPOTKANIE TRZECIE

   Od pierwszego spotkania z dziurą minęło ponad 2 tygodnie. Dziura pięknie się zapadła i zniknęły barierki ostrzegające. Było coraz gorzej. Wieczorem Ktoś mógł sobie połamać tutaj nogi - dziura znajduje się w miejscu źle oświetlonym, na chodniku między blokami. Dodatkowo jest to droga między przystankiem a przedszkolem. Działam! Telefon do straży miejskiej. Przyjęli zgłoszenie. Wyobraźcie sobie, że przyjechali po pięciu minutach. Brawo! :) 

   dzura_500

   dzura_600

   ***

   SPOTKANIE CZWARTE

   Wezwanie straży miejskiej pomogło - już następnego dnia dziura... STAŁA SIĘ WIĘKSZA :):):) chodnik zapadł się jeszcze bardziej. Plus jest taki, że całość dosyć dokładnie oznaczono. Chaotyczna plątanina czerwono - białej taśmy wskazywałaby na wielkiego, pijanego pająka :) Ale nie czepiam się. Po trzech tygodnich dziura nie zniknęła, ale za to jest zabezpieczona. 

   Co z nią będzie dalej? Obiecuję, że dam znak już wkrótce. 

   Pan Tramen

   IMG_3215

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Historia pewnej dziury czyli miesiąc pod ziemią”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 14 czerwca 2015 19:55

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny