Pan Tramen

Wpisy

 • wtorek, 30 lipca 2013
 • poniedziałek, 29 lipca 2013
  • Wspólnie budujemy trumnę w Warszawie!

   Maszyna do wytwarzania ciszy - genialny pomysł artysty Marka Sułka. Patrząc na to cudo, mam tylko jedno skojarzenie: TRUMNA NA GODZINY ;) a raczej na minuty, bo jak czytamy na stronie projektu: "Wyobraź sobie sześćdziesiąt sekund absolutnej ciszy, której doświadczysz w centrum Warszawy - miasta, które nigdy nie zasypia i nigdy nie przestaje mówić, śpiewać, krzyczeć, ziewać, stukać, brzęczeć. Hałasować. O czym będziesz myślał? Jakie obrazy pojawią się w Twojej głowie?".

   W mojej głowie pojawiła się jedna myśl - chciałbym to zobaczyć! Ale żeby do tego doszło, trzeba uzbierać kasę na realizacje projektu. Wchodzę w to!

   Chcesz się dorzucić, zapraszam TUTAJ! (akcja odbywa się na stronie www.wspieramkulture.pl)

   Pan Tramen

    

     

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 lipca 2013 06:45
  • Funeralny spacer weekendowy

   Podczas weekendowego spaceru funeralnego zauroczyła mnie TRUMNA W KORONIE, czyli Royal Tombs - Groby Królewskie na Wawelu. I nie chodzi o zwiedzanie katakumb z ciałami wielkich królów i innych prezydentów, tylko o zwykłe (niezwykłe) białe LOGO na niebieskim tle. Piękne.

   Kilka metrów dalej odkryłem plakat z inną trumną, tym razem już bez subtelności i bez korony,  zapraszającą na NECROPARTY. W roli głównej zespół NEKROMANTIX - nie lubię, nie przepadam, mimo że zespół nasycił swoje teledyski i występu elementami funeralnymi. Za dużo jednak w nich prześnego rock'n'rolla, pajęczyn i nietoperzy. Ale na imprezę wybiorę się, z brudnej, dziennikarskiej ciekawości ;) 

   I na koniec już nie trumna a raczej coś, co powinno się w niej znaleźć. Na wielkanoc pisałem Wam o wystawie, na której pokazują speraparowane, ludzkie ciała (czytaj TUTAJ). Koszmarny, okropny pomysł, ale jak widać, tylko mnie to dręczy, bo na plakatach, zamiast wcześniejszego hasła: Wystawa, która zmieni wasze życie, pojawił się slogan wieszczący: WIELKI SUKCES! Wystawa przedłużona... 

   Nie interesuje mnie "przedłużanie śmierci" i nie zamierzam sobie skracać życia, tracąc czas na takie wystawy. To już lepiej, wykorzystując środek lata i upały, zabrać łopatke, wiadeko i pójść do piachu (gdzieś nad wodą ;)

   Pan Tramen

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 lipca 2013 06:19
 • piątek, 26 lipca 2013
 • czwartek, 25 lipca 2013
 • środa, 24 lipca 2013
 • poniedziałek, 22 lipca 2013
 • sobota, 20 lipca 2013
  • Podróż na dwa cmentarze cmentarz

   Z mojego kolejnego, funeralnego spaceru przywiozłem Wam dwa zdjęcia.

   Na pierwszym rozczulająco prawdziwa tablica, na której widnieje wyświetlony komunikat, dokąd jedzie tramwaj. Kierunek: Cmentarz Rakowicki. Nastepny przystanek - no cóż, nie ma. Samo życie. Chociaż miło byłoby zobaczyć tam napis: Niebo... ;)   

   (albo sklep nocny).

    

    

   Drugie zdjęcie zrobiłem tuż przy cmentarzu (ale nie jest to Rakowicki, jak wynikałoby z powyższego zdjęcia, tylko stary, zabytkowy Cmentarz Żydowski na Kazimierzu w Krakowie). Na dole zdjęcia możecie zobaczyć mur - tuż za nim znajduje się nekroipolia. Przy cmentarzu wybudowano nowoczesny budynek ze szkła i metalu. Jednak projektant tego budynku stwierdził, że nie zaserwuje mieszkańcom tego bloku funeralnego widoku i od strony cmentarza zaplanował całkowicie gołą, pozbawiona okien ścianę. Decyzja głównego projektanta zapewne zasmuciła szklarza, który ma swoją malutką firmę dosłownie tuż obok... ;)

   (swoją drogą ściana bez okien to martwa ściana, prawda? To już lepiej mieć okno i widok na "las krzyży" - chociaż w przypadku Cmentarza Żydowskiego o krzyżach nie może być mowy... ech, jakie to wszystko poplątane :)

   Pan Tramen 

    

     

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   sobota, 20 lipca 2013 07:02
 • piątek, 19 lipca 2013

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny