Pan Tramen

Wpisy

 • wtorek, 28 września 2010
 • niedziela, 26 września 2010
  • Obrazki tramenowe

   Znalazłem w sieci fajny plakat, którego akcja dzieje się pod ziemią. Klimaty jak najbardziej tramenowe, więc... reklama :) Fajny klimat!

   I jeszcze jedna ilustracja, która jest zaproszeniem na facebooka :)

   http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Ile-osob-zmiesci-sie-w-trumnie/154236611261168?ref=sgm

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 26 września 2010 08:30
 • wtorek, 21 września 2010
 • piątek, 17 września 2010
  • To jest dopiero śmierć!

   Dzisiaj postanowiłem narazić się moherowym beretom i napisać o śmierci dosyć nietypowej – śmierci wiary. No, ok – może to stwierdzenie trochę na wyrost, ale takie myśli pełzały mi po głowie, kiedy pojechałem „zwiedzić” bazylikę w Licheniu.

   Wcześniej słyszałem o niej tylko tyle, że powstała, jak głosi plotka „z dobroczynnych składek emerytów”. Albo mamy dużo emerytów, albo nasi dziadkowie przez rok nic nie jedli – Bazylikę widać już z (bardzo) daleka (i ten kontrast między okazałym budynkiem a "polem ziemniaków" tuż obok…). A drogowskaz DO PUNKTU CZERPANIA WODY pokazuje w przeciwnym kierunku... Przepych wylewa się z zielonych alejek parku, a w parku… złote cielce, ale ze skrzydłami i mieczami, udają aniołów. Uff…

   Dalej jest jeszcze gorzej. Na ołtarzu (!) sztuczne światełka, które można uruchomić za monetę (1, 2 lub 5 zł). Kolorowe drogowskazy jak w wesołym miasteczku, rozpościerają swoje wskazówki, z ukrzyżowanym na nich napisem WC. Tuż obok stoiska, gdzie masowo sprzedaje się Jezusków fluoroscencyjnych i Maryje z odkręcaną koroną (kiedy odkręcisz koronę, Maryja ma na głowie jasny gwint). A te złocenia, gipsowe rzeźby świętych, krągłości i bogactwo formy…

   W Licheniu nie widziałem Jezusa, bo zasłoniły go autokary. A gipsowe rzeźby świętych pewnie za rok rozpadną się. Ale Bazylika zostanie i biznes będzie się kręcił. Bo biznesowo wygląda to baaaardzo dobrze. Mają świetnych… świętych menadżerów.

   Pan Tramen

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   piątek, 17 września 2010 10:07
 • czwartek, 16 września 2010
  • Samo życie

   Wiecie, że Ministerstwo Finansów pacuje nad obniżeniem zasiłku pogrzebowego? (to obniżanie wymaga pracy? ;) Teraz mamy 6 tys, a ma być 4 tys. jak mówią właściciele zakładów pogrzebowych, to dużo za mało... Wiecie, że miejsce na grób, na cemntarzu, na 20 lat kosztuje do 1,6 tys? Urna jest tańsza, bo tylko 600-700 zł. Taniocha ;) a w sumie sama msza pogrzebowa w osciele osztuje 2 tys (mimo ze w kosciołach nie powinno się NIC! płacić). Jak mówi mój przyjaciel Jacek "jajca patatajca". Kogo stać, żeby sobie umrzeć? ;)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 września 2010 12:24
 • środa, 15 września 2010
  • Zabić misia!

   Dzisiaj ruszył fanpage, mocno związany z blogiem Pana Tramena. Zapraszam na facebooka, szukajcie: ILE OSÓB ZMIEŚCI SIĘ W TRUMNIE. Zacząłem od porwania misia, a później odstrzeliłem i odciąłem im główki... Ale nie zrobiłem tego tak sobie. O, nie nie. To było celowe, przemyślane działanie - wynikło ono z dziwacznej mody na oglądanie śmierci w internecie. Apogeum tego stanowi ogladanie, jak np. terrorysci odcinają swojemu więźniowi głowę... Bazując na tych spostrzeżeniach, chciałem zobaczyć, jak zachowają sie internauci, kiedy na ich oczach zabije się pluszowego misia. Co WY czujecie, widząc te filmy? Widzicie misia czy widzicie śmierc? Czujecie niepokój czy rozbawienie? Z tymi pytaniami Was zostawiam... I biorę się za dalsze działania. Świat Pana Tramena rozrasta się. Zapraszam na facebooka, zapraszam na mojego bloga, wkrótce takze na tramen.pl oraz... do radia! Dam znak :)

   Pan Tramen

   p.s.

   bardzo dziękuję moim aktorom, Piku, Goli, byliście bardzo sugestywni :)

    

   http://www.facebook.com/reqs.php?fcode=d4e99d6c1&f=1060085213#!/pages/Ile-osob-zmiesci-sie-w-trumnie/154236611261168?ref=sgm

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   środa, 15 września 2010 22:16
 • wtorek, 14 września 2010
  • Śmierć i dziewczyna

   Dziś urzekła mnie pierwsza strona gazety METRO. Informacja zaczyna sie słowem KULTURA a kończy "kreacja (...) została zrobiona z mięsa". Poszedłbym do mięsnego i kupił kilogram kultury z kością, gdybym nie był wegetarianinem. OczywiŚcie Święta Inkwizycja Sojowa czyli organizacje zrzeszajace wegetarian "podbiosły larum" na wieśc o tym, że LADY GAGA na ceremonię MTV Video Music załozyłą suknie z surowego mięsa...

   A tak przy okazji - teledysk, który zauroczył Pana Tramena czyli "Bad Romance", z białymi trumnami na początu, na tajże ceremonii został wybrany teledyskiem Roku ;)

   Zapraszam do skanu notatki z Metra i nagrodzonego teledysku Lady Gaga (jak na blog o śmierci, dzisiaj jest dosyć wesoło ;)

   Pan Tramen

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Śmierć i dziewczyna”
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 września 2010 08:56
 • niedziela, 12 września 2010
 • sobota, 11 września 2010
  • LIMBO

   Wyobraźcie sobie małego chłopca w szaro-buro-czarnym świecie, który wyrusza na poszukiwanie swojej siostry i po drodze... ciągle ginie. Dzięki grze LIMBO (konsola XBOX) możemy sterować tym chłopcem i uciekać przed śmiertelnymi pułapkami. Niesamowity klimat, minimalistyczne podejście. Oskar dla twórców z firmy o intrygującej nazwie: Playdead. 

   Pan Tramen

   p.s.

   a ja potwierdzam, że pracuję (wraz z moim dobrym znajomym) nad prostą grą zręcznościową o Panu Tramenie :) efekty już wkrótce.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   sobota, 11 września 2010 08:43
 • piątek, 10 września 2010
  • Obrzydliwy youtube

   Czasem przeglądam youtube, ot tak, z chęci znalezienia czegoś ciekawego. Dzisiaj znalazłem coś obrzydliwego, czego Wam nie polecam (dlatego też nie wkleję tutaj linka). Nazywa sie to "fake death" i na youtube umieszczone jest w rubryce... śmieszne!!! "Fake death" to filmiki, pokazujące ludzi w momencie, kiedy giną... Prowadzi to jakiś idota, który robi z tego show. Nie polecam! Nie polecam! Straszne. To jest właśnie różnica między tym syfem a blogiem Pana Tramena o śmierci. Tutaj mówimy o śmierci jako o Pani, która została pokonana. I śmiejemy się z niej. Nie nabijamy się z cierpienia ludzi. Ale oswajamy z myśleniem o śmierci, jako rzeczy nie ostatecznej, nie strasznej. Naturalnej. Dlatego... jeśli chcecie już zaczerpnąc trochę śmierci, zapraszam na blog pana Tramena ;) a wkrótce także na stronę www.tramen.pl, na facebooka, a niedługo także do gry i nowego słuchowiska... :) tak, tak. Juz niedługo! Zapraszam.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   piątek, 10 września 2010 20:35

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny