Pan Tramen

Wpisy

 • niedziela, 01 stycznia 2017
  • Funeralny kwiatek znanego lekarza...

   Wraz z Nowym Rokiem wysypał się worek z funeralnymi żartami. W południe Teleexpress pokazał specyficzne życzenia od Burmistrza, a wieczorem na Facebooku znany pieśniarz vel lekarz umieścił takie oto zdjęcie / ogłoszenie... 

   Pan Tramen

   ***

   fhkh1

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 stycznia 2017 23:38
  • Bardzo osobiste podsumowanie kulturalne Pana Tramena

   Bardzo osobiste podsumowanie roku 2016:

   FILM – „Wołyń” Smarzowskiego zrobił mi taki mętlik w głowie, że żaden z ponad 70-ciu innych, ruchowych obrazów, obejrzanych w ubiegłym roku nie dogonił go! Ale obejrzałem też ponownie „Ostatnią miłość na ziemi” i... absolutnie uwielbiam ten film (jest w mojej podstawowej trójce, obok „Truposza” i „Czasu apokalipsy”).

   KSIĄŻKA – tutaj nieco monotematycznie „Wołyń bez komentarza” czyli najlepsza książka o Wołyniu – niesamowite wspomnienia ocalałych… Ale coraz częściej sięgałem też po „Dzienniki” Zofii Nałkowskiej, widząc podobieństwa naszego świata do roku 1939. 

   (osobistym rozczarowaniem jest "Metro 2035" Glukhovskyego - po genialnej części pierwszej "Metro 2033" ostatnia częśc trylogii zwodzi. Szkoda).

   GRA – wygrywają u mnie tak zwane „łokery”, które nastawione są na chodzenie i doznania / muzykę / historię. Dlatego wygrywają: „Everybody’s gone to the Rapture” i „Firewatch”. Chociaż tuż za nimi tuptają „Wiedźmin 3” i „Dishonored 2”. 

   MUZYKA – to był rok SII. W 2016 roku zakupiłem wszystkie jej płyty, słuchałem ich najczęściej, no i oczywiście ten koncert… Tuż za SIĄ niesamowite płyty MONIKI BORZYM, JULII MARCEL no i na deser Twenty One Pilots – są genialni!   

   ps - żyć bez muzyki nie mogę. W 2016 roku zakupiłem rekordową liczbę płyt.  

   WYDARZENIA – absolutnie genialny koncert Sii (połączenie muzyki, teatru i tańca – cudowność)! Van Gogh Alive! No i oczywiście wystawy w MOCAK-u, dostarczające mi jak zawsze oceanu natchnienia (i zabawy moim dzieciakom). No i prezenty z Czarnobyla od mojej ZONY… I PRL fajnie był odtworzony na wystawie LEGO. I Disney na lodzie - fajne, z Rodziną!

   INNE DROBIAZGI (i sukcesy) – ograniczenie papierosów z 10-ciu dziennie do jednego/dwóch w miesiącu! Niesamowita ilość warsztatów dla dzieciaków, dwie wydane (rysowane) książki + 4 zilustrowane + wydany podręcznik „Młodzieżowej Akademii Komiksowej”. Do tego emisja humorystycznego tekstu w „Trójce”, niezliczona ilość komiksów-jednoplanszówek (w tym początek współpracy z CD-Action), no i najlepszy (nie tylko moim zdaniem) od lat kalendarz Lindner (jestem z niego dumny, chociaż mogło być jeszcze lepiej ;). No i jeszcze zwycięskie kampanie reklamowe z najlepszą agencją na świecie #HM: dla Eurobanku, dla Mlekołaków i dla Państwowego Inspektoratu Pracy (właśnie teraz wystartowała). 

   I genialna współpraca przy projektach z Pikiem, z Ewą, z Jackiem...

   I jak zawsze pomoc i wspieranie i dobre rady - dzięki Dominik K. :) 

   W roku 2017 papierosom i nudzie mówię – NIE!  ;) 

   W planie: kolejne warsztaty dla dzieciaków (w styczniu w i lutym: Łódź, Łomża, Pacanów, Zawiercie), kolejne książki (mamy tyle pomysłów i chęci tworzenia, oby tylko ołówek i dłonie wytrzymały), kolejne komiksy (może nawet jakaś odrębna publikacja, nie tylko paski czy jednopalnszówki, no i oczywiście chcę rozwijać PIKA I ROBIEGO). Rodzą się nowe pomysły, nowe projekty... Fajnie!

   A we wszystkim wspiera mnie kochana Żona i cudowne Dzieciaki. ;)

   Pan Tramen

   ***

    PODSUMM

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 stycznia 2017 20:18
  • Funeralne kwiatki czyli wpadka z życzeniami

   Wszystkiego Funeralnego w dwa tysiące siedemnastym! :)

   Rok zaczynamy obrazkowym cytatem z dzisiejszego wydania "Teleexpressu" (1 stycznia 2017, godz. 17.00, TVP).

   Na zakończenie programu pokazano życzenia, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia wysłał Pan Burmistrz do Mieszkańców swojego miasteczka... 

   Tego Wam właśnie życzę (?) w 2017 roku - radosnych i rodzinnych chwil, spędzonych w rodzinnym grobie! :)

   Pan Tramen

   ***

   IMG_5630

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 stycznia 2017 18:19
 • środa, 21 grudnia 2016
 • niedziela, 18 grudnia 2016
 • piątek, 25 listopada 2016
  • Trumny w Playboyu

   Nie ukrywam - jestem dumny!

   Najnowszy #KalendarzLindner2017 został pokazany na stronie Playboya. To pierwszy raz, kiedy "erotyczny potentat" zwrócił swoje sauronowskie, surowe oko w kierunku kalendarza z trumnami. Udało się to dopiero teraz, przy okazji ósmej edycji kalendarza (którą stworzyłem dla firmy Lindner).

   No i jak tu się nie cieszyć ;)

   Pan Tramen

   ***

   Playboy

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   piątek, 25 listopada 2016 09:44
 • czwartek, 10 listopada 2016
 • środa, 09 listopada 2016
  • Gra o trumnę czyli trumna w teatrze

   trumna0

   Informacja z Teatru Żeromskiego:

   ***

   Przy okazji premiery spektaklu „Wszyscy chcą żyć” Teatr Żeromskiego ogłosił  konkurs, w którym główną nagrodą jest trumna. Uczestnicy odpowiadali na pytania:  Jaki jest cel Twojego życia? Jaki jest jego sens? Dlaczego warto żyć? Rozdanie nagród oraz prezentacja prac  uczestników konkursu  –  w najbliższą niedzielę, 13 listopada, o godz. 21.30 po spektaklu.

   To pierwszy konkurs z tak nietypową nagrodą, ufundowaną przez Zakład Przemysłu Drzewnego Lindner. Pozostałe nagrody to 24 podwójne zaproszenia do teatru na sztukę „Wszyscy chcą żyć” Hanocha Levina w reżyserii Dawida Żłobińskiego i 24 unikatowe kalendarze Lindner.  Konkurs z tak nietuzinkową nagrodą główną wzbudził ogromne zainteresowanie  – otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac. O sensie swojego życia napisały do nas zarówno osoby bardzo młode jak i te w jesieni życia. Zgłoszenia napłynęły z całej Polski; niektóre są dowcipne, inne liryczne. – Jeden z uczestników wystukał poemat na maszynie i wysłał go tradycyjną pocztą z Poznania. Pani Janina z Piły napisała ręcznie na ślicznej pocztówce,  a 70-letnia pani Wanda z Płocka wysłała dużą kopertę, zawierającą wzruszający wiersz o swoim życiu lub życiu podmiotu lirycznego – tego nie wiemy. Nie wymagaliśmy wiersza, forma była dowolna, ale jeden z popularnych dzienników dał swojej informacji tytuł „Napisz wiersz i wygraj trumnę”. Co ciekawe – wiele osób, niezależnie od wieku, zaznaczyło chęć wygrania trumny, choć daliśmy też inną możliwość: czekają 24 unikatowe kalendarze Lindnera z modelkami pozującymi na trumnach i 24 zaproszenia na spektakl „Wszyscy chcą żyć’ – mówi Anna Zielińska, pomysłodawczyni konkursu. Konkurs trwał trzy miesiące, a jury wyłoniło 25. finalistów.

   Rozdanie nagród odbędzie się na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego po spektaklu. Aktorzy odczytają niektóre prace, a całość będzie można oglądać podczas transmisji na żywo prowadzonej na fanpejdżu teatru na facebooku: https://www.facebook.com/kielce.teatr.zeromskiego/

   „Wszyscy chcą żyć” – ten  konkurs komentowały  media, od ogólnopolskich stacji telewizyjnych, po  popularne dzienniki ( więcej  http://www.proto.pl/aktualnosci/trumna-nagroda-w-teatralnym-konkursie-czyli-jak-kielecki-teatr-promuje-nowy-spektakl )

   ***

   BIEL1793

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Gra o trumnę czyli trumna w teatrze”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   tramen
   Czas publikacji:
   środa, 09 listopada 2016 13:45
 • wtorek, 08 listopada 2016

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny